Топ-7 ресурсів для iOS-інженерів

Timer1 min

На зв’язку Діма Шульженко – Mobile Lead із команди Headway, застосунку №1 у своїй ніші! Ми часто запитуємо себе, що відрізняє звичайного iOS-інженера від топового iOS-інженера? Ні, це не тільки знання стеку чи роки досвіду. Справа у сміливості та творчому підході до втілення ідей. Іншими словами – entrepreneurship. І це стосується не лише лідів і топменеджерів, а й кожного. Так, навіть того, хто пише свою частину коду (хоча ми всі тут знаємо, що можемо впливати на результат).

Генерувати ідеї, просувати їх та знаходити найоптимальніші шляхи реалізації допомагає постійне навчання. Це один з найкращих способів прокачати свою експертизу та впевненість у ній.

Тому ділюся з вами корисними ресурсами для навчання та розвитку iOS-інженерів. Інформації там чимало, тож раджу матеріали, які стали для мене найкориснішими в роботі.

1. Raywenderlich

Відео, статті, туторіали та курси із супердетальним розбором – тут є все, що потрібно для прокачки junior та middle-спеціалістів. Також на цьому ресурсі чимало корисних книжок. Це особливо допомагає розібратися з новим матеріалом. Якщо раніше не працювали з реактивними підходами, там є хороша книга на цю тему — Combine: Asynchronous Programming with Swift by Florent Pillet, Marin Todorov and Shai Mishali.

2. WWDC

Розуміння життєвого циклу компонентів та управління пам’яттю є базовими знаннями iOS-розробника. Якщо ви тільки починаєте розумітися на цій темі або хочете освіжити знання, є кілька відео, які в цьому допоможуть. Наприклад, матеріал ARC in Swift: Basics and beyond.

3. Point free

Це, мабуть, найдетальніші технічні відео із практичними вправами та прикладами коду. Відрізняється від інших ресурсів акцентом на функціональне програмування. В основному ресурси тут платні, але є багато контенту у вільному доступі. Мені було дуже цікаво подивитися, як реалізовано архітектурне рішення Composable Architecture та наскільки зручно працювати з цим підходом у безкоштовній підбірці Composable Architecture.

4. OBJC

Незамінний ресурс для топспеціалістів. Коли немає з ким порадитися, але розібратися треба, завжди знаходжу відповіді тут. Рекомендую книгу Thinking in SwiftUI by Chris Eidhof and Florian Kugler для поглиблення розуміння SwiftUI.

5. Hacking with swift

Розробник 100+ додатків для iOS та Android ділиться багаторічним досвідом, інструкціями та лайфхаками. Корисно читати новачкам та middle-спеціалістам. Я завжди використовую цей ресурс, аби бути в курсі, що нового з’являється в Swift, наприклад, для версії 5.5.

6. Avanderlee

Ми у Headway йдемо в ногу з часом та піднімаємо підтримувану версію iOS з виходом нової. Це дозволяє використовувати всі можливості для розробки. Останнім часом стежу за tips and tricks  у новій concurrency моделі async / await.

7. Sudnell

Шукайте тут статті з супердетальними розборами, подкасти та останні новини про Swift. Наприклад, про Concurrency – Actors. Цікаво глянути порівняння нового підходу зі старим.

Та, last but not least, маємо ще один топовий ресурс для читання та саморозвитку у всіх сферах – Headway. І саме ти можеш долучитись до його команди і допомагати вчитись мільйонам людей зі всього світу.

Let everyone know what you think!
Cool
Entertaining
Boring
Insightful